Jak wybrać?

SEBRING.PL proponuje w głównej mierze sportowe wydechy do motocykli i samochodów. Dodatkowo znajduje się w nim kilka innych produktów, które są także bardzo interesujące dla fanów motoryzacji.
Wybierająć model tłumika lub wydechu z naszej oferty, masz do wyboru określone rozwiązania konstrukcyjne.
Pamiętaj, że:

 1. W przypadku tłumików samochodowych wyborowi podlegają najczęściej rodzaje końcówek. Musisz jednak zwrócić uwagę, czy dokonany wybór jest tym przewidzianym do Twojego auta, tj. rodzaju i typu nadwozia, rodzaju napędu, mocy silnika.
 2. W przypadku wydechów do motocykli, wyszukując poszukiwany przez Ciebie model i rocznik, wiedz iż:
 • najczęściej masz wybór spośród tłumików z homologacją lub bez (racing)
 • masz możliwość wyboru materiału z jakiego jest wykonany tłumik (stal nierdzewna – inox, carbon, aluminium, tytan)
 • musisz też się zdecydować w określonych przypadkach, czy zamawiany przez Ciebie układ ma zawierać katalizator, czy też nie
 • układy bez katalizatora najczęściej określają dany układ jako nie homologowany, ale też homologowany warunkowo (oznaczone jako " EG/ABE* "), tam gdzie katalizator dla tego modelu nie jest wymagany administracyjnie
 • niektóre typy tłumikówmotocyklowych dają możliwość ingerowania w natężenie dźwięku poprzez montaż/demontaż tzw. dB-killera
 • układy określone jako slip-on składają się z tłumika (tłumików) i rurowych elementów łączących, wykorzystujących jednak w części fabryczne rury wydechu . Screw-on to tłumik przykręcany bezpośrednio do mocowań fabrycznego wydechu.
 • Sebring i Remus produkują też kompletne wydechy z kolektorem włącznie - są one odpowiednio oznaczone.
 1. Po emailowym złożeniu zamówienia otrzymasz informację o czasie realizacji zamówionego układu. Zamówienie realizowane jest w trybie „just in time” w zakładach Sebringa / Remusa w Austrii.
 2. Gotowy układ jest wysyłany pod wskazany w zamówieniu adres.
 3. Otrzymany wydech, jako gotowy do montażu, może być oczywiście montowany samodzielnie, zalecane jest jednak montaż powierzyć zakładowi profesjonalnie do tego przygotowanemu, dysponującemu specjalizowanymi narzędziami i wiedzą.
 4. Dokumenty zakupu sprzedaży (paragon albo faktura) wraz z gwarancją otrzymujesz oddzielnie.

Jeśli masz pytania, bądź wątpliwości dotyczące oferowanych produktów:         atc@atc.com.pl

 

Projekt i wykonanie: magiastron.pl